Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem, nie pokazuj tego więcej
+48 85 74 22 488
+48 668 630 330

Botox - Usuwanie zmarszczek
Istotnym czynnikiem wpływającym na wygląd twarzy są pojawiające się z upływem czasu zmarszczki. Mogą one sprawić że wyglądamy na bardziej zmęczonych, złych lub starszych niż naprawdę jesteśmy. Wygładzenie tych linii złagodzi wyraz twarzy i pozwoli jej zachować młody a jednocześnie naturalny wygląd. W tym celu stosujemy zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa jest lekiem działającym przez blokowanie bodźców nerwowych w mięśniach, w które zostanie wstrzyknięta, co prowadzi do czasowego i odwracalnego rozkurczu mięśni.Wskazania

zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy
- wokół oczu (kurze łapki)
-poprzeczne na czole
-pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka)

Przebieg zabiegu

Botox jest wprowadzany przy użyciu strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Niewielką ilość preparatu wstrzykuje się precyzyjnie w kilka miejsc na twarzy. W zależności  od liczby leczonych miejsc zabieg tra około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzyknięciem jest minimalny. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym kremem (np.EMLA) na około 1 godzinę przed zabiegiem. Jest to zabieg, do którego pacjenci chętnie wracają, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania pojawia się po około 5 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Dla uzyskania ponownego efektu zabieg należy powtórzyć. Nie wykonuje się ponownego ostrzyknięcia danej okolicy, przed upływem 3 miesięcy od poprzedniego.

Zalecenia pozabiegowe

-w ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia;
-unikać masażu w miejscach wstrzyknięć
-w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu