Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem, nie pokazuj tego więcej
+48 85 74 22 488
+48 668 630 330

Lipoliza laserowa z liposukcją tkanki tłuszczowej

Lipoliza laserowa z liposukcją


jest nowoczesną, efektywną i bezpieczną techniką stworzoną do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia. Lipoliza laserowa powoduje nieodwracalne zniszczenie tkanki tłuszczowej przy użyciu światła lasera, które wykorzystując efekt optomechaniczny rozbija błony komórkowe adypocytów – nieodwracalne zniszczenie komórek przy jednoczesnym uwolnieniu  zawartych w nich trójglicerydów. Zniszczeniu podlegają również struktury włókniste (tzw. cellulit!). Światło lasera powoduje zmianę struktury tkanki tłuszczowej i zarazem redukcję jej objętości. Pod wpływem naświetlania skóry od wewnątrz w procesie terapeutycznym powstają nowe włókna kolagenowe, co w efekcie daje wzmożone napięcie skóry oraz poprawę jej jędrności. Przebudowa skóry następuje w przeciągu 6-8 miesięcy. Lipoliza laserowa (tzw. adipocytoliza laserowa) jest alternatywą dla samej  liposukcji, jest metodą dobrą dla pacjentów, którzy obawiają się ryzyka związanego ze znieczuleniem ogólnym, pobytu w szpitalu oraz długiego okresu rekonwalescencji. Początkowo metoda ta rozpowszechniła się w Stanach Zjednoczonych, później w Ameryce Południowej - największą popularność zyskała w Brazylii,następnie we Włoszech, Wielkiej Brytanii, od 2008 r doskonale przyjęła się w Polsce. Z uwagi na małą inwazyjność zabiegu, wysoką skuteczność i duży komfort pacjenta metoda ta jest stosowana w wielu światowych ośrodkach.

Zalety metody


  • wysoka skuteczność
  • mała inwazyjność
  • bezpieczeństwo
  • krótki czas rekonwalescencji
  • poprawa napięcie i jędrności skóry


Kwalifikacja do zabiegu


Llipoliza laserowa nie jest  metodą leczenia otyłości (podobnie jak nie jest nią liposukcja), a więc osoby z dużą nadwagą powinny przed zabiegiem zrzucić zbędne kilogramy. Lipolizę laserową wykonuje się głównie w  przypadku lokalnych skupisk tkanki tłuszczowej, w których nie udaje się zredukować objętości tkanki tłuszczowej – pomimo stosowania diety czy ćwiczeń fizycznych. Zabieg pozwala na wymodelowanie konkretnego obszaru, redukcję cellulitu oraz poprawę kształtu konturów ciała.Najlepszymi kandydatami do lipolizy laserowej są osoby w dobrym stanie zdrowia z miejscowo nagromadzoną, nierówną tkanką tłuszczową.Kwalifikowane do zabiegu są zwykle osoby o prawidłowej wadze ciała lub z niewielką (do 25%) nadwagą (wskaźnik BMI). Jednak zawsze jest to kwestia bardzo indywidualna. Laser pozwala poprawić wygląd pewnych partii ciała (m.in. twarz, podbródek, brzuch, biodra,uda) i miejsc, gdzie skóra utraciła swoją jędrność oraz napięcie –są to więc obszary, które do tej pory sprawiały lekarzom i pacjentom kłopot, bo nie kwalifikowały się do przeprowadzenia klasycznej liposukcji. Ogromną zaletą tej techniki jest to, że poprawia ona napięcie i fakturę skóry.


Przebieg zabiegu

Wykonuje się znieczulenie nasiękowe leczonego obszaru. Poprzez niewielkie nacięcia wprowadza się za pomocą kaniuli (o średnicy odpowiednio dobranej do powierzchni i kształtu obszaru, na którym wykonujemy zabieg) światłowód emitujący wiązkę laserową. Promieniowanie lasera powoduje rozrywanie błon komórek tłuszczowych. Powstała w ten sposób emulsja jest bardzo skutecznie usuwana z organizmu dwoma sposobami za pomocą ssaka oraz naturalnie poprzez wątrobę i nerki wykorzystując naturalne szlaki metaboliczne. Laser selektywnie niszczy  adypocyty, koaguluje naczynia krwionośne, co redukuje krwawienie i zasinienia występujące po klasycznej liposukcji.Nacięcia,  poprzez które wprowadza się laser nie wymagają założenia szwów. Rekonwalescencja przebiega szybko i bez większych dolegliwości. W razie konieczności można przyjąć leki przeciwbólowe co zwykle nie trwa dłużej, niż dwa dni. Opuchlizna znika stopniowo w ciągu kilku dni (w zależności od wielkości obszaru), a siniaki z reguły w ciągu 7-14 dni, co zazwyczaj pokrywa się z okresem noszenia bielizny uciskowej. Już po 2 tygodniach można wrócić do normalnego trybu życia i wcześniejszej aktywności fizycznej.